اهل سنت

آزادی مداح هتاک با قرار تامین کیفری؛ آیا هتاكى سازماندهى شده بود؟

 

“احمد قدمی”، مداحی که اجرایش در شبکه ۵ با موجی از انتقاد و برکناری مدیر این شبکه روبه‌رو شد، روز یکشنبه با قرار تامین کیفری آزاد شد.

این خبر در حالیست که خبرگزاری تسنیم به نقل از دادستانی تهران نوشته بود با وجود عذرخواهی این مداح و عوامل شبکه پنج، مرجع قضایی صبح روز یکشنبه او را احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت کرد.

در این ارتباط، مرتضی میرباقری، معاون سیمای جمهوری اسلامی خبر داد که مدیر، تهیه‌کننده و ناظر پخش برنامه‌ای که در آن به شخصیت‌های مذهبی  اهل سنت توهین شده بود، از این سازمان اخراج شده‌اند.

به گفته آقای میرباقری، مدیر شبکه پنج به این دلیل که این برنامه از آن شبکه پخش شده، شخصا توبیخ شده است. وی با این حال مدعی شد، کسی که این توهین‌ها را به زبان آورد، “به شکل ناگهانی از آنتن زنده سوءاستفاده کرد و مطالبی نامربوط” بیان کرده است.

وی گفت که مقام‌های صدا و سیما روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی حاضر خواهند شد تا به شکل حضوری از نمایندگان سنی مجلس عذرخواهی کنند.

در ادامه توهین به باور ها ومقدسات عموم مسلمانان جهان از سوی نهاد های مرتبط با رهبر جمهوری اسلامی ؛ اینبار  در خلال پخش زنده مراسمی مذهبی به‌ مناسبت ولادت امام دوم شیعیان در شبکه پنج تلویزیون ایران، مداح برنامه سخنانی «توهین‌آمیز» نسبت به برخی مقدسات اهل سنت ایراد کرد که با واکنش‌های بسیار روبه‌رو شد.

در برنامه مذکور شبکه پنج مداح یاد شده  به سه خلیفه اول مسلمانان و همچنین عایشه، همسر پیامبر اسلام، دشنام داد.

پس از انتشار ویدئوی این مراسم و واکنش ها به آن، شبکه پنج سیما با انتشار اطلاعیه‌ای از جامعه اهل سنت عذرخواهی ‌کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: