اخباراهل سنت

واکنش دفتر امور دانشجویی دارالعلوم زاهدان به انتشار متنی منسوب به چند تشکل دانشجویی

دفتر امور دانشجویی دارالعلوم زاهدان با صدور بیانیه‌ای به بیانیۀ منتسب به چند «تشکل دانشجویی» دانشگاه‌های زاهدان درخصوص درخواست از مولانا عبدالحمید مبنی بر «برگزاری جلسه پرسش و پاسخ» واکنش نشان داد.

متن بیانیۀ دفتر امور دانشجویی دارالعلوم زاهدان که سنی‌آنلاین منتشر کرده است، بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمان‌الرحیم

اخیرا چند سایت و خبرگزاری داخلی، متنی منتسب به چند تشکل دانشجویی با عنوان «درخواست تشکل‌های دانشجویی زاهدان از مولوی عبدالحمید» را بازتاب داده‌اند که این به‌اصطلاح «تشکل‌های دانشجویی» در متن مذکور ضمن انتقاد از مواضع اخیر شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، خواستار «برگزاری جلسه پرسش و پاسخ» با حضور ایشان شده‌اند.

اگرچه سخنان و موضع‌گیری‌های امام‌جمعۀ اهل‌سنت زاهدان برای کسانی که بی‌طرفانه و فارغ از غرض‌ورزی‌ و جهت‌گیری جناحی پیگیر مسائل کشور و استان باشند، کاملاً روشن و شفاف بوده و واضح‌تر از آن است که نیاز به «تبیین» و تشریح داشته باشند، اما باوجود این، بر خلاف دانشگاه‌های زاهدان که حضور علمای شاخص اهل‌سنت در جلسات دانشجویی را عموما تحمل نمی‌کنند، درهای دارالعلوم مکی زاهدان هیچ‌گاه به روی هیچ شهروند زاهدانی و هیچ هم‌وطنی بسته نبوده و نخواهد بود و با آغوش باز پذیرای اقشار مختلف جامعه بوده و هست.

راستی، این به‌اصطلاح «تشکل‌های دانشجویی» که درخواست برگزاری جلسۀ پرسش و پاسخ از مولانا عبدالحمید را مطرح کرده‌ و ظاهراً جای شاکی و متهم را نیز اشتباه گرفته‌اند، آیا همین دغدغه و احساس مسئولیت را در قبال همشهریان زاهدانی خودشان نیز دارند؟! آیا خبر دارند که در ۸ مهرماه ۱۴۰۱ در روزی که به جمعه خونین زاهدان شهرت یافت، نزدیک به ۱۰۰ نفر از نمازگزاران بی‌گناه با سلاح‌های جنگی کشته و بیش از ۳۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند؟ و باز آیا در طول این مدت به این فکر افتاده‌اند که «جلسۀ پرسش و پاسخی» با حضور اعضای شورای تامین استان و نیروهای نظامی و امنیتی برگزار کنند و دلیل این کشتار را از آنها جویا شوند؟ اصلا آیا این جرأت را در خود می‌بینند که مسئولان کشوری و استانی را در قبال موضوعی وادار به پاسخگویی کنند که خودِ این مسئولان به اشتباه مأموران و «قصور» یا «تقصیر» آنها در حادثۀ جمعه خونین زاهدان اذعان داشته و به آن اعتراف کرده‌اند؟ تشکل‌های دانشجویی به نمایندگی از خانواده‌های قربانیان حادثۀ جمعه خونین زاهدان براساس حس انسان‌دوستی فقط یک سؤال را از مسئولان بپرسند که چرا و به چه گناهی آن‌همه انسان – اعم از کودک و نوجوان و زن و کهنسال- که برای اقامۀ نماز آمده بودند به گلوله بسته شدند؟ لطفا این «پرسش» را از مسئولان بپرسند و اگر شهامتش را داشتند «پاسخ» آن را به اطلاع عموم مردم برسانند.

دفتر امور دانشجویی دارالعلوم زاهدان

دکمه بازگشت به بالا