اخباراهل سنتایرانحقوق بشر

فراخوان اعتراضی اهل سنت گلستان در حمایت از مولانا عبدالحمید و مسجد مکی

شبکه جهانی کلمه / درپی توهین جواد لاریجانی به مسجد مکی زاهدان و مولانا عبدالحمید، اهل سنت گلستان اعتراض خود را اعلام داشته و فراخوان تجمع اعتراضی منتشر کردند.

در این فراخوان آمده است: “سخنان جواد لاریجانی نسبت به مسجد مکی زاهدان و عالم ربانی مولانا عبدالحمید باعث رنجش خاطر اهل سنت ایران گردیده، اگرچه چنین سخنان متوحش و موهن و ضد مردمی از ایشان که گذشته مشکوکی دارد بعید نیست، که در هر انتخابات هم رد صلاحیت می‌شود باعث تعجب همگان شده که ایشان مسجد مکی زاهدان را مسجد ضرار خطاب می کند. او باید بداند که مسجد مکی و مولوی عبدالحمید صدای آزادی و بیان انزجار از ظلم می باشد.

ما اهل سنت گلستان و تمام فعالان سیاسی و مدنی اعتراض خود را اعلام می‌داریم و در حمایت از مولوی عبدالحمید و مسجد مکی زاهدان روز جمعه ۲۳ دی ماه در مصلی اهل سنت گالیکش تجمع می کنیم و خواستار عذرخواهی جواد لاریجانی هستیم که از سخنان خود اعلام ندامت کند.

حکومت نباید به خط قرمز اهل سنت وارد شود که اگر دوباره کوچکترین تعدی و اهانت نسبت به علمای اهل سنت شود با خشم اهل سنت گلستان مواجه خواهد شد و این جمعه، ۲۳ دی ماه ۱۴۰۱، ما اهل سنت گلستان در مصلی اهل سنت گالیکش حضور پیدا می کنیم و نماز جمعه را به امامت مولوی محمدحسین گرگیج خواهیم خواند.”

لازم به ذکر است شمار زیادی از علما، نویسندگان، و مدارس دینی اهل سنت سراسر کشور علیه این اهانت سخیف لاریجانی موضع تندی گرفتند و آن را با صراحت تمام محکوم کردند.

دکمه بازگشت به بالا