اخباراهل سنتایران

تجمع اعتراضی اهل سنت بلوچ در زاهدان

به گزارش شبکه جهانی کلمه، امروز پنج شنبه ۱۰ آذر ماه ۱۴۰۱، جمعی از شهروندان اهل سنت بلوچ در میدان کوثر زاهدان، پس از فاش شدن بولتن خبرگزاری فارس در حمایت از شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، بولتن خبرگزاری فارس که چند روز پیش توسط گروه هکری بلک ریوارد هک شده بود، پرده از سخنانی برداشت که طی این دوره خیزش مردمی، علی خامنه ای و سپاه پاسداران تصیمیمات محرمانه را را اتخاذ کرده و به ضعف و ناتوانی بسیج و سپاه در برخورد با معترضان معترف بودند.

در این بولتن به دستور خامنه‌ای به شورای عالی امنیتی ملی و ناجا در مورد چگونگی مواجهه با مولانا عبدالحمید اشاره شده است: «رهبر انقلاب به شورای عالی امنیتی ملی و نیروی انتظامی که جمع‌بندی‌شان دستگیری مولوی عبدالحمید بوده، دستور داده‌اند که در جریان بررسی موضوع اغتشاشات در زاهدان، مولوی عبدالحمید نباید بازداشت شود، بلکه باید بی‌آبرو شود.»

رژیم علی خامنه ای، هر هر زمان که عزم مقابله با اهل سنت را داشته، در هر منطقه و زمانی یکی از شخصیت های اهل سنت را قربانی کرده است. بسیاری از شخصیت های اهل سنت را از سمت رسمی مردمی در امور دینی برکنار کرده و بسیاری را به زندان انداخته است. و هم اکنون بران آنچه بی آبرویی برای مولاناعبدالحمید می خواند تصمیماتی اتخاذ کرده که می خواهد شیخ الاسلام را بی آبرو کند.

دکمه بازگشت به بالا