اخبارسیاسی

امید نوری‌پور: کاسه صبر مردم لبریز شده؛ ممکن است این بار رژیم ایران سرنگون شود

شبکه کلمه/ امید نوری‌پور، یکی از دو رئیس حزب سبزهای آلمان با اشاره به اینکه کاسه صبر مردم ایران لبریز شده و امیدی هم به اصلاحات ندارند،اظهار کرد،غرب باید از معترضان ایرانی پشتیبانی کنند.

بنا به نوشته وبسایت دویچه وله فارسی، امید نوری پور، یکی از دو رئیس حزب سبزها در آلمان، در تحلیل تحولات سیاسی و اعتراضات گسترده در ایران به شبکه تحریریه آلمان (RND) گفت انگیزه اصلی اعتراض‌ها علیه ظلم در ایران، حقوق زنان بوده و اتفاقی که برای مهسا امینی ۲۲ ساله افتاده جنبه‌های مختلفی دارد.

نوری‌پور افزود جان‌باختن مهسا امینی و در پی آن اعتراض‌های گسترده نشان می‌دهد که کاسه صبر مردم لبریز شده و تحمل این رژیم را دیگر ندارند.

او با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در گذشته هم بدون توجه به مطالبات مردمش از خشونت استفاده کرده، تاکید می‌کند که وضعیت [در ایران] این بار متفاوت از قبل است، زیرا از درون خود رژیم نیز صدای اعتراض شنیده می‌شود و از آنچه اتفاق افتاده، انتقاد می‌کنند.

نوری‌پور افزود مردم ایران دهه‌ها است که تمایل خود را برای تغییر بیان کرده‌اند اما دیگر اعتقادی به اصلاحات و اصلاح‌طلبان ندارند.

به گفته نوری‌پور تظاهرکنندگان روی پلاکاردهای خود تغییر رژیم را ننوشتند اما آنها دیگر نمی‌توانند این رژیم را تحمل کنند.

این سیاست‌مدار ایرانی‌تبار، کشورهای غرب را فراخوانده است که باید از زنان ایرانی پشتیبانی کنند و نگذارند آنچه بر سرشان می‌آید فراموش شود.
امید نوری‌پور در سال ۱۹۷۵ در تهران زاده شد و از سن ۱۳سالگی به همراه خانواده‌اش به آلمان مهاجرت کرد. او در سال ۱۹۹۶ به عضویت حزب سبزها درآمد و سه سال بعد به ریاست شاخه ایالت هسن این حزب برگزیده شد.

در سال ۲۰۰۶ پس از آنکه یوشکا فیشر، رهبر سبزها، پست وزارت امور خارجه را به‌عهده گرفت، کرسی نمایندگی او در پارلمان فدرال به نوری‌پور واگذار شد. نوری‌پور در حال حاضر یکی از دو رئیس حزب سبزها در آلمان است.

دکمه بازگشت به بالا