اخباراهل سنت

اعزام مولانا فضل الرحمن کوهی به مرخصی

به گزارش شبکه کلمه، در حالیکه اخیرا علما و ریش سفیدان بلوچ مجددا خواهان آزادی مولانا فضل الرحمن کوهی امام جمعه اهل سنت پشامگ شده بودند ، ایشان روز جمعه ۱۱ شهریور از زندان وکیل آباد مشهد به مرخصی اعزام شد.

مدت مرخصی مولانا کوهی، ۵ روز اعلام شده است.

این خبر در حالیست که مولانا کوهی به دلیل نبود پرواز مشهد به چابهار در روز جمعه، با یک روز تاخیر و روز شنبه عازم بلوچستان شد.

درهمین حال، مولوی عبدالغفارکریم‌زایی امام جمعه شهر آشار روز شنبه، ۲۹ مرداد درهمایش فارغ التحصیلی مدرسه دینی این شهر با انتقاد از بازداشت مولانا فضل الرحمن کوهی، خواهان آزادی وی شدند.

در این جمع که با حضور عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر در مجلس، مسئولان شهرستان‌های سرباز، سیب و سوران و علمای طراز اول استان برگزار می‌شد، مولوی عبدالغفار کریم‌زایی امام جمعه آشار و میزبان جلسه فارغ التحصیلی این شهر با بیان اینکه آزادی مولانا فضل الرحمن کوهی خواست همه اقشار جامعه است، خواهان آزادی این روحانی بلوچ در بند شد.

سخنان وی با تکبیر و با استقبال حاضرین در این همایش مواجه شد.

لازم به ذکر است که مولانا فضل الرحمن کوهی، منتقد سرکوب معترضان آبان ۹۸ و مخالف سیاست‌های مداخله جویانه نظام در منطقه، در تاریخ هفتم آذر ماه ۹۸ به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد احضار و پس از یک سال بلاتکلیفی به ۶ سال و چهار ماه زندان محکوم شد.

گفتنی است که به موجب ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی زندانیان محکوم به حبس زیر ۱۰ سال پس از گذراندن یک‌ سوم مدت مجازات می‌توانند مشروط آزاد شوند مقامات ایران اما از آزادی مشروط مولانا کوهی جلوگیری کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: