اخبارحقوق بشر

دادگاه تجدیدنظر؛ رسول بداقی به ۵ سال حبس محکوم شد

محکومیت رسول بداقی، بازرس کانون صنفی معلمان و عضو شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۵ سال حبس، ممنوعیت خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان های هم جوار به مدت ۲ سال محکوم شده بود.

حالا با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۴ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم محکومیت رسول بداقی فعال صنفی معلمان توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، عینا تایید شد.

براساس حکمی که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و امروز چهارشنبه ۱۱ خردادماه به رامین صفرنیا، وکیل مدافع او ابلاغ شده است، آقای بداقی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۴ سال حبس و به اتهام “فعالیت های تبلیغی علیه نظام” به تحمل ۱ سال حبس و به عنوان مجازات تکمیلی به ممنوعیت خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان های هم جوار به مدت ۲ سال محکوم شده است.

آقای بداقی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و از آن زمان تاکنون در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: