اخباراهل سنت

تعویق جلسه‌ی دادگاه مولوی کوهی

به گزارش شبکه جهانی کلمه، جلسه‌ی دادگاه مولوی کوهی برای بررسی آزادی تعلیقی وی، به هفته‌ی آینده موکول شد.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار کلمه می گوید که دلیل تعویق جسله این دادگاه، فوت مادر دادستان دادگاه ویژه روحانیت مشهد، عنوان شده است.

به گفته این منبع، بیش از یک سوم از محکومیت مولوی کوهی گذشته است و همچنین یک ماه از وقت آزادی تعلیقی ایشان نیز گذشته است، اما هنوز وی در زندان است.

این خبر در حالیست که مولوی محمد امین آسکانی مدیر داخلی مدرسه دینی انوارالحرمین پشامگ و مولوی واحد بخش بلوچی مدیر داخلی مدرسه دینی صدیقه سگار ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰، با انتقاد از عدم اعطای مرخصی به مولانا فضل الرحمن کوهی، خواهان اعطای مرخصی و آزادی مولانا کوهی شدند.

شبکه جهانی کلمه دهم دی ماه در گزارشی از زرندی، قاضی دادگاه ویژه روحانیت مشهد، مصطفی محامی نماینده علی خامنه ای در سیستان و بلوچستان و مسئولان سپاه در بلوچستان بعنوان عوامل پشت پرده ممانعت از مرخصی مولانا کوهی نام برد.

در همین حال، جمعی از مردم شهرستان راسک، نیز، ۱۹دی ۱۴۰۰ برای مطالبه‌ی آزادی مولانا فضل الرحمن کوهی، مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زده و تهدید کردند که در صورت آزاد نشدن مولانا کوهی ، اقدام به برگزاری تجمع بزرگ در سطح این شهرستان خواهند کرد.

لازم به ذکر است، مولانا فضل الرحمن کوهی با فشار مسئولین سپاه استانی و مصطفی محامی نماینده خامنه ای در بلوچستان، هفتم آذر ماه ۹۸ به دادگاه ویژه روحانیت در مشهد احضار و پس از یک سال بلاتکلیفی به ۶ سال و چهار ماه زندان محکوم شد.

بازداشت این روحانی اهل سنت، با اعتراضات گسترده در بسیاری از شهرهای بلوچستان همراه بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: