اخبارتازه های اجتماعی

کشف هفته‌ای ۲ جسد در پسماندهای زباله تهران؛ از تایید تا تکذیب

شبکه کلمه/ پیشتری خبری به نقل از سرهنگ جلیلیان مبنی بر کشف هفته‌ای ۲ جسد در پسماندهای زباله جنوب تهران در خبرگزاری رکنا منتشر شد.

سرهنگ “دوستعلی جلیلیان” در پاسخ به سوالی در رابطه با کشف اجساد در کانال خاور شهر گفت: اکثر اجسادی که در شهرستان ری کشف می شود از پسماند زباله هایی است که از تهران به شهرستان ری منتقل می شود.

وی افزود: هفته ای یک تا ۲ جسد مانند اعضای بدن در شهرستان ری کشف می شود که پلیس آگاهی تهران بلافاصله موضوع رسیدگی به پرونده ها را در دستور کار خود قرار می دهد.

در این راتباط روزنامه آرمان ملی نیز در مقاله‌ای به قلم منیره چگینی نوشته است: هنوز از یاد کسی نرفته که تیکه‌های جسد، بابک خرمدین، فیلمساز کشورمان که توسط پدر و مادرش کشته شده بود، در سطل زباله‌ها پیدا شد و پرده از جنایـــت‌های سریالی برداشت. فقط در اعترافات پدر خرمدین مشخص شد که او ســه و ۹ سال تکه‌های بدن داماد و دختر و پسرش را در سطل‌های زباله تهران رها کرده و دو جسد قبلی هیچگاه پیدا نشدند. در جـــریان مرگ غزاله نیز که هیچگاه جسدش پس از ۵ سال جست‌وجو پیدا نشد و آرمــان قاتل او را به پای چوبه‌دار فرستاد، او در اعترافاتش گفته بود که «جسد غزاله در سطل زباله انداخته است.»

روز جمعـــه نیز جسد مردی در کانــــال خاورشهـــر کشــف شد که پلیس آگاهی شهرستان در حال تحقیق درباره آن است. اما موضوع انداختن اجساد در سطل‌های زباله، پدیده جدیدی در کشور ما نیست و پیش از این نیز مسئولان شهرداری قصد داشتند که سطل‌های زباله را در دار کنند. مدیر عامل وقت سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران نیز در شهریور امسال گفته بود: «سالانه یکی دو مورد جسد در مخازن زباله تهران پیدا می‌شود، و مخازن باید درون مجتمع و نام مالک مشخص باشند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد.» اما ظاهرا کشف تیکه‌های بدن انسان در سطل‌های زباله افزایش پیدا کرده است، همان‌طور که یکی از فرماندهان انتظامی شهر ری به رکنا گفته: «اکثر اجسادی که در شهرستان ری کشف می‌شود از پسماند زباله‌هایی است که از تهران به شهرستان ری منتقل می‌شود.!»

گفتنی است خبر کشف هفته‌ای ۲ جسد در پسماندهای زباله تهران پس از آنکه با واکنش‌های منفی مواجه شده، خیلی سریع از سوی فرماندهی انتظامی شهرستان ری رد گردید و برداشت اشتباه خبرنگار خوانده شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: