اخبارتازه‌های سیاسی

تحصن سراسری معلمان در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی

به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، تجمع سراسری معلمان در ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی معلمان و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از صبح شنبه در شهرهای مختلف ایران آغاز شده است.

بنابر تصاویر منتشرشده، معلمان با در دست داشتن پلاکاردها و نوشته‌هایی در مدارس تحصن کرده‌اند.

تاکنون تصاویر و ویدیوهایی از تحصن در حدود ۴۰ شهر در استان‌های تهران، کرمان، همدان ، خوزستان، فارس، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، البرز، قزوین آذربایجان غربی اصفهان و گیلان منتشر شده است.

معلمان معترض همچنین از ارائه درس به صورت آنلاین در شبکه شاد خودداری کردند.

معلمان در ماه‌های اخیر در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی چندین بار تجمع کرده‌اند و روز ۱۱ آذر نیز تجمعی سراسری در بیش از ۶۰ شهر ایران برگزار شد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در فراخوان این تجمع اعلام کرده بود که بودجه تعیین‌شده برای لایحه رتبه‌بندی معلمان کافی نیست و دولت و مجلس قصد دارند آن را «سرهم بندی» کنند.

بر اساس این اطلاعیه، دولت تنها ۲۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه‌بندی برای یک سال اختصاص داده و به این ترتیب امسال تنها ۱۲.۵هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص پیدا می‌کند و وضعیت سال آینده نیز به تامین اعتبار مشروط شده است.

قرار است لایحه رتبه‌بندی معلمان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس بررسی شود. امروز وزیر آموزش و پرورش ایران با بیان اینکه روی جزئیات رتبه بندی معلمان، ابهاماتی هست که باید برطرف شود گفت: این طرح را بیشتر همسان‌سازی حقوق می‌دانم تا رتبه بندی.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: