اخبارتازه‌های سیاسی

رویترز: آمریکا و اسرائیل بر سر آمادگی‌ جهت حمله به تاسیسات اتمی ایران مذاکره می‌کنند

یک مقام ارشد آمریکایی به رویترز گفته است که انتظار می‌رود وزیران دفاع آمریکا و اسرائیل در واشنگتن درباره تمرین‌های نظامی برای شبیه سازی حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران در صورت شکست دیپلماسی مذاکره کنند.

رویترز می‌گوید، برگزاری چنین مانورهای نظامی در راستای آمادگی برای بدترین سناریو با هدف مقابله نظامی با تاسیسات هسته‌ای ایران در صورت شکست دیپلماسی و چنانچه رهبران کشورهایشان درخواست کنند، برنامه‌ریزی شده است.

این مقام ارشد آمریکایی که نامش فاش نشده است،‌ در ادامه اظهار داشت، این گفت‌وگوهای برنامه‌ریزی‌شده برای دیدار بنی گانتز از واشنگتن به دنبال برگزاری یک جلسه توجیهی در ۲۵ اکتبر توسط مقامات وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون با حضور جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره مجموعه کامل گزینه‌های نظامی موجود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی، آغاز شده است.

این مقام در ادامه ضمن ابراز امیدواری به حصول توافقی در مذاکرات احیای برجام در وین گفته است، ما در وضعیت دشواری قرار داریم، برای این که برنامه هسته‌ای ایران در حال پیشرفت به سمت نقطه‌ای است که فراتر از منطق متعارف است.

سه شبکه تلویزیونی اسرائیل گزارش داده بودند که رئیس موساد با سفر به آمریکا، تلاش کرده تا آن کشور را به همراهی با اسرائیل در انجام عملیات نظامی علیه ایران «تشویق کند».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: