اخبارتازه‌های سیاسی

اسرائیل در بندر لاذقیه محموله سلاح ایران را هدف قرار داد

تلویزیون دولتی سوریه امروز از حمله اسرائیل به بندر لاذقیه خبر داد و گفت که این حمله به یک آتش‌سوزی منجر شد که در نهایت ماموران آتش‌نشانی آن را مهار کردند.

حمله هوایی که سوریه به اسرائیل منتسب کرده است در زمانی رخ داد که فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه، در سفری دو روزه در ایران به سر می‌برد و روز دوشنبه مورد استقبال همتای ایرانی‌اش قرار گرفت.

تلویزیون سوریه اشاره‌ای به تلفات احتمالی «حمله اسرائیل» نکرد و تنها عنوان کرد که ارتش اسرائیل محوطه کانتینرهای بندر لاذقیه را هدف قرار داده است.

ساعتی پس از این گزارش، ناظر حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است خبر داد که هدف این حمله هوایی «محموله سلاح ایران» در محوطه کانتینرها بوده است.

به گفته این سازمان حقوق بشری، اسرائیل «مستقیما» محموله ایرانی را هدف گرفته و نابود کرده است.

در همین حال، بر اساس گزارش منبع حکومتی سوریه، پنج مورد انفجار در پی تهاجم اسرائیل در بندر لاذقیه رخ داده اما میزان خسارات وارده ناشی از این انفجارها مشخص نیست.

گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، جزییات دیگری از این رخداد به دست داده است از جمله این که حمله اسرائیل ساعت ۱:۲۳ بامداد انجام گرفته و در جریان آن چندین موشک به محوطه کانتینرهای بندر لاذقیه شلیک شده است.

اسرائیل در ماه‌های اخیر حملات خود را به خاک سوریه افزایش داده و می‌گوید که نیروهای ایرانی یا نیروهای مورد حمایت ایران از جمله حزب‌الله لبنان را که برای دفاع از حکومت بشار اسد در سوریه مستقر شده‌اند، هدف قرار می‌دهد.

بندر لاذقیه در دریای مدیترانه یکی از مهم‌ترین بنادر سوریه به‌شمار می‌رود که از طریق آن مواد غذایی و دیگر مواد حیاتی به سوریه می‌رسد.

پایگاه اصلی هوایی روسیه حمیمیم هم در نزدیکی این بندر است. این پایگاه در سال ۲۰۱۵ میلادی ساخته شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: