اخباراقتصادی

انتقاد محیط زیست تهران از کم‌کاری برخی دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک

مدیر کل محیط زیست استان تهران در گفتگویی با ایسنا از برخی تکالیف بر زمین مانده قانون هوای پاک، انتقاد کرد.

سعید محمودی با انتقاد از برخی کارهای به جای مانده بر اساس قانون هوای پاک گفت: طرح «کهاب» باید تا پایان سال ۱۴۰۰ در کلیه جایگاه‌های سوخت تهران اجرا شود، این در حالیست که در حال حاضر تعداد بسیار محدودی از جایگاه‌ها این طرح را انجام داده‌اند و موضوع به‌صورت کامل از سوی وزارت نفت انجام نشده است و انتظار داریم که در چارچوب قانون هوای پاک این اقدامات با سرعت بیشتری پیگیری شود.

مدیر کل محیط زیست استان تهران افزود: بر اساس آیین نامه ماده ۲ قانون هوای پاک از سال ۹۹ می‌بایست تمدید یا صدور مجوز شرکت‌های پیک موتوری مشروط به برقی شدن موتور سیکلت‌ها باشد که متاسفانه این موضوع نیز مغفول مانده و جزو تکالیف قانونی سازمان صمت استان تهران است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به تکالیف شهرداری تهران بر اساس قانون هوای پاک گفت: انتظار می‌رود شهرداری تهران بر اساس مواد ۹ و ۱۰ قانون هوای پاک، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را با جدیت پیگیری کند.

محمودی همچنین برخورد با خودروها و موتور سیکلت‌های دودزا و فاقد معاینه فنی از سوی پلیس راهور مطابق قوانین موجود را از دیگر انتظارات برای کاهش آلودگی هوای تهران دانست.

گفتنی است براساس جدیدترین گزارش پایگاه بین المللی سنجش و رتبه بندی کیفیت شهرها (IQAIR)،  تا ظهر امروز، تهران با شاخص ۷ در بین ۱۰ شهر آلوده جهان در رتبه چهارم قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا