ایران

نامه مادر ستار بهشتی به بایدن: پشتیبان این حکومت ضد انسانی در پستوهای تاریک سیاست نباشید

گوهر عشقی مادر ستار بهشتی در نامه‌ به جو بایدن رییس‌جمهوری آمریکا ضمن درخواست ویزای آمریکا برای شرکت در افتتاحیه بنیاد ستار بهشتی خطاب به او نوشت: «اگر درصدد کمک به مردم ایران برای رهایی» نیستید، «حتی‌الامکان پشتیبان این حکومت ضدانسانی در پستوهای تاریک سیاست نیز نباشید.»

گوهر عشقی در این نامه نوشته، از آنجا که امکان ایجاد بنیادی حمایتی در ایران به دلیل «انواع سنگ‌اندازی‌ها پس از غریب به چهار سال» فراهم نشد، بنیادی بین‌المللی به نام ستار بهشتی در آمریکا به ثبت رسیده است.

مادر ستار بهشتی با اشاره به محدودیت‌های صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان، از بایدن خواست «دستور مساعدت خارج از نوبت برای صدور ویزا» برای خودش و تنی چند از همراهانش صادر کند تا با دستان خود «این بنیاد ماندگار برای ایران و آمریکا و مردم جهان را» افتتاح کند.

گوهر عشقی با اشاره به نامه پیشین خود خطاب به دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا، ادامه داد آن نامه «در کمترین زمان ممکن (ظرف هفت ساعت) پاسخ درخور دریافت» کرد.

دو سال پیش، گوهر عشقی در نامه‌ای به ترامپ خواستار نامگذاری روز تولد ستار بهشتی در اول شهریور به نام «روز دوستی میان مردم ایران و مردم آمریکا» شده بود.

پس از انتشار آن نامه، برایان هوک، رییس وقت گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، در پیامی گفت: «ما صدای شما را می‌شنویم، ما از مبارزه شما برای دستیابی به حقوق اولیه حمایت می‌کنیم و ما به همه کشورها یادآوری می‌کنیم که بزرگترین قربانیان رژیم ایران، مردم ایران هستند.»

ستار بهشتی کارگر وبلاگنویسی بود که در سال ۱۳۹۱ با اتهام‌های سیاسی دستگیر شد و زیر شکنجه ماموران جمهوری اسلامی جان باخت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: