ایران

دیوان محاسبات: از پرداخت نشدن سهم ستاد اجرایی به مناطق محروم برداشت سیاسی نشود

به دنبال واکنش‌ها به گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات که از جمله اذعان می‌کرد ۵۳۷ میلیارد تومان از سهم «ستاد اجرایی فرمان امام» برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم پرداخت نشده، این دیوان در اطلاعیه‌ای جدید گفت: «برداشت مغرضانه» از این گزارش مذموم است.

دیوان محاسبات در این اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این گزارش «کاملا تخصصی» بوده و «هر گونه برداشت مغرضانه و سیاسی از این گزارش مذموم» است

گزارش این دیوان درباره تفریغ بودجه سال ۹۹ که روز سه‌شنبه در مجلس قرائت شد نشان می‌داد که دولت هزار میلیارد تومان منابع در اختیار «ستاد اجرایی فرمان امام» قرار داد تا این ستاد دو هزار میلیارد تومان در مناطق محروم برای ایجاد اشتغال هزینه کند اما این نهاد ۵۳۷ میلیارد تومان کمتر از تعهد خود بودجه تخصیص داده است.

ستاد اجرایی فرمان امام، به ریاست محمد مخبر که در حال حاضر معاون اول ابراهیم رئیسی است، گزارش دیوان محاسبات را رد کرده است.

این سازمان حکومتی که تحت کنترل علی خامنه‌ای فعالیت می‌کند از هزاران زمین و املاک مصادره شده در پی انقلاب ۵۷ و به دستور خمینی ایجاد شد.

دارایی‌های این نهاد شامل مقادیر زیادی املاک و بیش از ۳۷ شرکت هستند که تقریباً همه بخش‌های صنعت ایران، از جمله امور مالی، نفت و مخابرات را پوشش می دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: