ایران

کارگران معترض هفت تپه باری دیگر مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند

روز شنبه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۰، ادامه اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه، در برابر استانداری خوزستان برگزار شد.

ساعت ۷ صبح، گروه بزرگی از کارگران این مجتمع صنعتی از شوش به سمت اهواز حرکت کردند. ستون طولانی از اتوبوس‌ها و خودروهای کارگران، خیابان‌های اهواز به سمت استانداری را پر کرده بود. در مسیر رفتن به سمت استانداری خوزستان در یک حرکت اعتراضی اقدام به بوق زدن ممتد خودروهای خود نمودند.

کارگران پس از پیاده شدن از خودروها، در مسیر، تا رسیدن به استانداری خوزستان به راهپیمایی اعتراضی دست زدند. در طول مسیر نیز اقدام به سردادن شعارهای اعتراضی به زبان فارسی و عربی کردند.

سپس گروه بزرگی از کارگران هفت تپه جلوی استانداری خوزستان جمع شدند. آنها به ناکارآمدی مسئولان خوزستان و رئیسی در شعارهای‌شان اشاره می‌کردند. کارگران شعار می‌دادند: «خوزستان بیچاره، مسئول خوب نداره». «دولت انقلابی، فقط شعار خالی».

در تجمع اعتراضی کارگران هفت تپه در برابر استانداری خوزستان، یکی از نمایندگان کارگران سخنان کوتاهی ایراد کرد. وی گفت: «از دفتر استاندار تا دم در استانداری ده قدم هم نیست. وظیفه‌اش است بیاید اینجا و صدای کارگر را بشنود. نشنوید، داد می‌زنیم تا گوش‌های کرشان بشنود و از خواب غفلت بیدار شوند.»

پس از شنیدن این سخنان، کارگران شعار می‌دادند: «مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر». کارگران معترض پس از تجمع نیز در خیابان‌های اهواز اقدام به راهپیمایی اعتراضی کردند. آنها شعار می‌دادند: «همشهری به هوش باش، ما کارگریم نه اوباش» کارگر می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»

کارگران هفت تپه خواسته‌های مشخصی دارند. آنها بارها برای رسیدن به این خواسته‌هایشان دست به اعتصاب‌های طولانی‌ مدت زده‌اند.

با وجود اعلام سپردن مجتمع هفت تپه از بخش خصوصی به دولتی، اما تاکنون این موضوع تعیین‌تکلیف نیست. همچنان که کارگران نیز در تجمع‌های اعتراضی خود اشاره می‌کنند، دولت رئیسی و مسئولان دست‌اندرکار در این دولت، مانع واگذاری مجتمع نیشکر هفت تپه به نهادهای دولتی می‌شوند.

این موضوعی است که کارگران هفت تپه، دولت رئیسی را مقصر دانسته و در سخنرانی و شعارهای‌شان به سنگ‌اندازی این دولت همچون دولت‌های گذشته اشاره می کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: