ایران

اسرائیل سخنرانی رئیسی را “پر از دروغ و بدبینی” خواند

وزارت امور خارجه اسرائیل در واکنش به سخنرانی ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل، حکومت ایران را خطری برای صلح خاورمیانه دانست.

وزارت امور خارجه اسرائیل گفت: حکومت ایران “خطری برای صلح در خاورمیانه است”.

ابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه در یک سخنرانی از پیش ضبط شده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سیاست‌های اسرائیل را به باد انتقاد گرفت و این کشور را “سازمان‌دهنده بزرگ‌ترین تشکیلات تروریسم دولتی” دانست.

اسرائیل نیز بلافاصله به سخنان ابراهیم رئیسی واکنش نشان داد. لیور حیات، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل، بیانیه این وزارتخانه را در حساب توییتری خود منتشر کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه اسرائیل آمده است، دولت جدید در ایران به ریاست رئیسی “چهره‌ افراطی رژیمی است که ۴۰ سال به شهروندان خود آسیب رسانده و به تشویق و تامین مالی تروریسم پرداخته و تمامی منطقه خاورمیانه را بی‌ثبات کرده است”.

در بیانیه گفته می‌شود رئیسی در سخنرانی “پر از دروغ و بدبینی” خود جامعه بین‌المللی را فریب می‌دهد.

ابراهیم رئیسی که برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک نرفت و سخنرانی خود را به صورت ویدئویی انجام داد همچنین گفت٬ جمهوری اسلامی به آمریکا اطمینان ندارد.

آمریکا پیش از این ابراهیم رئیسی را به دلیل «نقض حقوق بشر» در فهرست تحریمی خود قرار داده است.

همزمان با برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شماری از مخالفان از جمهوری اسلامی با تجمع اعتراضی خود در مقابل مقر این نهاد در نیویورک از جامعه جهانی خواستند به موضوع نقض حقوق بشر در ایران توجه کرده و به نقش ابراهیم رئیسی در جریان «اعدام‌های دستجمعی زندانیان» در سال ۱۳۶۷ رسیدگی کنند.

دکمه بازگشت به بالا