حقوق بشر

قتل یک فعال کرد در پیرانشهر بر اثر شکنجه

وب‌سایت هه‌نگاو گزارش داده است که یاسر منگوری، زندانی ۳۱ ساله اهل پیرانشهر، «زیر شکنجه ماموران» اداره اطلاعات شهرستان ارومیه جان باخته است.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی کشته شدن آقای منگوری را به خانواده او اطلاع داده‌اند ولی گفته‌اند که او «دو ماه پیش در یک درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده است».

شبکه حقوق بشر کردستان نیز روایت کشته شدن بر اثر تیراندازی نیروی‌های امنیتی را نقل کرده و نوشته است که او «هنگام بازداشت در نتیجه تیراندازی ماموران امنیتی کشته شده است».

وب‌سایت هه‌نگاو که روز ۲۷ تیرماه امسال خبر بازداشت یاسر منگوری را منتشر کرده بود، نوشته است که این زندانی «مسلح نبوده» و «پس از خروج از منزل» بازداشت شده بود.

شبکه حقوق بشر کردستان در گزارش خود، جزییات بیشتری منتشر کرده و نوشته است که یاسر منگوری شب ۲۶ تیرماه پس از «تماس تلفنی» از منزل خارج شده است و «همان شب پس از خروج یاسر از منزل در منطقه سرقبران پیرانشهر صدای تیراندازی به گوش رسیده است».

او گفته افراد خانواده احتمال نمی‌دادند که این شلیک‌ها به یاسر منگوری ربط داشته باشد و در طول دو ماه گذشته « بارها به نهادهای امنیتی و مراجع قضایی در پیرانشهر و ارومیه مراجعه» کرده‌اند ولی مسئولان این نهاد « کلا از بازداشت و سرنوشت او اظهار بی‌اطلاعی کردند».

بر اساس این گزارش، یاسر منگوری که کارگر جوشکاری بوده، قبل از این نیز به اتهام «همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام» بازجویی شده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: