حقوق بشر

ارجاع پرونده برخی از فعالان رسانه‌ای خوزستان به دادگاه کیفری استان

فرزانه زیلابی، وکیل دادگستری٬ از ارجاع پرونده برخی از فعالان رسانه‌ای خوزستان به دادگاه کیفری این استان خبر داد.

این وکیل دادگستری در گفت‌وگو با امتداد توضیح داد: «اتهام موکلم، ماندانا صادقی روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای به موجب قرار جلب به دادرسی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان، فعالیت تبلیغی علیه نظام بوده است.»

به گفته او این پرونده پس از صدور قرار جهت رسیدگی و صدور حکم به دادگاه انقلاب آبادان ارجاع شد. با توجه به این که متهمان پرونده از اهالی رسانه بوده‌اند، دادگاه انقلاب آبادان، پرونده را با صدور قرار عدم صلاحیت به شایستگی دادگاه کیفری یک استان خوزستان ارجاع کرد.

وقت رسیدگی به پرونده در دادگاه کیفری یک استان، روز گذشته، نهم مردادماه بود که جلسه دادرسی به علت عدم حضور هیئت منصفه برگزار نشد.

فرزانه زیلابی ادامه داد که عناوین اتهامی دیگر متهمان این پرونده که وکالت تسخیری برای آن‌ها از سوی دادگاه تمهید شده، عبارتند از عنوان اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” برای هدی کریمی، سید حسن کوه کیلویی موسوی و داریوش معمار و عناوین اتهامی “فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به رهبری، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات اسلام” برای کوروش کرم‌پور. همچنین، پیش‌تر برای ۸ متهم دیگر این پرونده، قرار منع تعقیب صادر شده است.

او همچنین اضافه کرد که برخلاف آنچه پیش‌تر در برخی از رسانه‌ها تحت عنوان تبرئه سیدحسن کوه کیلویی موسوی و کوروش کرم‌پور درج شده بود، صحت نداشته و این متهمان نیز در جریان نامه‌هایی جداگانه به دادگاه فراخوانده شده بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: