ایران

ند پرایس: آمریکا آماده از سرگیری مذاکرات وین است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر تاکید کرد که واشینگتن آماده است تا در دور هفتم مذاکرات مربوط به احیای برجام در وین، پایتخت اتریش، شرکت کند.

ند پرایس در نشست مطبوعاتی روزانه خود در خصوص مذاکرات برجام در وین اظهار داشت، ما به صراحت اعلام کرده‌ایم که همچنان بر این باوریم که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، به طور دائم و قابل راستی آزمایی، به نفع ما است و دیپلماسی بهترین و موثرترین روش جهت حرکت در این مسیر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که حکومت ایران در داخل سیستم خود باید تصمیم بگیرند که می خواهند چه مسیر را دنبال کنند.

ند پرایس با اشاره به تغییر دولت در ایران و روی کار آمدن دولت جدید تصریح کرد که آمریکا با کشورهای طرف مذاکره با ایران در مذاکرات وین در تماس است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد٬ همه معتقدیم که ایران نباید هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

او تاکید کرد که آمریکا آماده بازگشت به وین برای از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم در راستای بازگشت متقابل به پایبندی به برجام است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه کنفرانس خبری خود در پاسخ به پرسشی در خصوص خبر وب سایت «نور نیوز» در مورد توقف مبادله زندانیان از سوی دولت جدید ایران گفت که دولت جو بایدن همچنان آزادی آمریکایی‌هایی که به ناحق در ایران در بازداشت هستند را یک اولویت مسلم خود می‌داند.

ند پرایس تصریح کرد، ما دقیقا به همین دلیل که آزادی زندانیان آمریکایی را یک اولویت می دانستیم وارد این مذاکرات شدیم و تا زمانی آنها به سلامت دوباره به خانه و نزد خانواده خود بازنگشته‌اند، ما دست از تلاش بر نمی‌داریم.

وب‌سایت نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران، خبر داده است که طرح « تبادل ۴ ایرانی در برابر ۴ آمریکایی به علاوه پرداخت ۷ میلیارد دلار از مطالبات بلوکه شده ایران در سایر کشورها» وجود داشته ولی اکنون حکومت ایران آن را «از دستورکار خارج» کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: