ایران

بیانیه هم‌بندی‌های ساسان نیک‌نفس در زندان تهران بزرگ: «او به قتل رسید»

۳۰ تن از هم‌بندی‌های ساسان نیک‌نفس در بیانیه‌ای اطلاعیه سازمان زندان‌ها در مورد مرگ این زندانی سیاسی را «دروغ محض» خواندند و اعلام کردند که «او به قتل رسیده است».

این زندانیان در بیانیه‌ای که روز جمعه، ۲۱ خرداد، منتشر شد با اشاره به وضعیت نامناسب این زندانی سیاسی در طول ۱۱ ماه حبس گفته‌اند که او نیز همچون «بهنام محجوبی» در حالی که به دلیل ابتلا به چند بیماری جسمی و روحی تحمل حبس را نداشت نه تنها مشمول قانون عدم توانایی تحمل حبس نشد، بلکه به دلیل «عدم رسیدگی» جان سپرد.

ساسان نیک‌نفس به دلیل انتشار چند پست اینستاگرامی در آذر ۹۸ بازداشت و بعدتر با اتهاماتی چون اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۸ سال زندان محکوم شد که ۵ سال از این حکم قابل اجرا بود.

این زندانی سیاسی به گفته وکیلش از اردیبهشت ۹۹ در زندان تهران بزرگ به سر می‌برد.

آقای نیک‌نفس از بیماری‌های متعددی رنج می برد، اما با وجود درخواست مکرر مرخصی استعلاجی از طرف وکیل و خانواده او، هرگز با این درخواست موافقت نشد.

این زندانی سیاسی اواسط خرداد به دلیل وخامت حالش درگذشت.

مرگ مشکوک و قتل زندانیان سیاسی در ایران امری است معمول که در دورهٔ نظام جمهوری اسلامی، از مرگ افرادی چون علی‌اکبر سعیدی سیرجانی از منتقدان علی خامنه‌ای، کاووس سید امامی فعال محیط زیستی تا زجرکشی معترضان به نتیجه انتخابات هشتاد و هشت، ستار بهشتی و بازداشتی های اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ ادامه داشته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: