خاورمیانه

در پی ترور یک فعال مدنی در عراق، دیوار کنسولگری ایران به آتش کشیده شد

کنسولگری ایران در شهر کربلا شامگاه یکشنبه ۱۹ اردیبهشت مورد حمله شماری از معترضان عراقی قرار گرفت که در جریان این حمله دیوار کنسولگری و اتاقک نگهبانی آن به آتش کشیده شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، به نقل از رسانه‌های عراقی گزارش داده که معترضان در واکنش به ترور یک فعال مدنی به نام ایهاب جواد در مقابل کنسولگری نظام ایران در کربلا تجمع کردند.

ایهاب جواد الوزنی، از فعالان سرشناس مخالف دولت عراق، روز یکشنبه در شهر کربلا به ضرب گلوله کشته شد. طبق گفته مقامات امنیتی عراق، چندین موتورسوار آقای الوزنی را در بیرون خانه وی هدف گلوله قرار دادند که دوربین‌های شهری تصاویر این موتورسواران را ثبت کرده است.

این رخداد واکنش هواداران ایهاب جواد الزونی را به دنبال داشت که به خیابان‌ها ریختند و خواستار پایان دادن به کشتار مخالفان حکومت عراق و چهره‌های جنبش ضد فساد در این کشور شدند.

جنبش موسوم به اعتراضات ملی در عراق از دو سال قبل در واکنش به فساد گسترده و ناکارآمدی دولت عراق و وابستگی مسئولان عراقی با ایران شکل گرفته است. از آن زمان تاکنون حدود ۶۰۰ نفر از اعضای این جنبش کشته شده‌اند که بسیاری از آنها در اطراف خانه‌هایشان هدف قرار گرفته شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: