ایران

رضا پهلوی: «نه به جمهوری اسلامی»، حلقه‌ وصل همه معترضان پراکنده است

رضا پهلوی فرزند آخرین پادشاه ایران، روز دوشنبه ۲۵ اسفند در پیامی ویدئویی اعلام کرد که کمپین «نه به جمهوری اسلامی» از بطن جامعه ایران جوشیده که هیچ جریان و حزب و گروهی نمی‌تواند به تنهایی خود را مالک و مبتکر آن بداند.

آقای پهلوی تاکید کرده که «نیروها و گروه‌های سیاسی گوناگون با تمرکز بر این خواسته‌ ملی می‌توانند راه را برای رسیدن به یک همگرایی فراگیر بگشایند و طیف‌های مختلف و فعال را به یکدیگر نزدیک‌تر کنند».

او همچنین گفت: «شکل نظام آینده، قانون اساسی آن و قانونگذاران و مجریان قانون را مردم ایران که صاحبان اصلی آن هستند انتخاب خواهند کرد. اولویت امروز باید نجات و رهایی ایران باشد.»

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به مشکلات در ایران افزود: «امروز از کولبران کردستان تا سوخت‌بران سیستان و بلوچستان، از جوانان و دانشجویان تا کارگران کارخانه‌ها و بازنشستگان، از خانواده‌های دادخواه تا معترضان زندانی دی۹۶ و آبان۹۸، همگی ریشه مشکلات خود را در یک‌جا می‌بینند: حکومت بی‌کفایت و ناکارآمد جمهوری اسلامی. نه به جمهوری اسلامی، حلقه‌ وصل همه معترضان پراکنده است که می‌دانند حل مشکلات‌شان تنها با رفتن این حکومت میسر می‌شود».

رضا پهلوی در این پیام خواستار فراگیری پیام کارزار «نه به جمهوری اسلامی» شد و گفت: «هر کدامِ شما امروز می‌توانید با به‌کارگیری روش‌های نوین و مبتکرانه در فضای مجازی و واقعی، پیام این کمپین را فراگیر کنید».

این کارزار هفته پیش با امضای بیش از ۶۰۰ تن از فعالان مدنی و چهره‌ای فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

آن‌ها خطاب به مردم نوشته‌اند بیاییم خواسته «نه به جمهوری اسلامی» را «محور همبستگی ملی قرار دهیم تا با برپایی جنبشی بزرگ و فراگیر، خاک ایران‌زمین را برای همیشه از فقر و نکبت این رژیم سیاه و فاسد، پاک کنیم».

دکمه بازگشت به بالا