حقوق بشر

پیام دوستان بهنام محجوبی از زندان: او به قتل رسید

شماری از دوستان بهنام محجوبی،‌ درویش زندانی که زیر دست پزشکان امنیتی جانش را از دست داد،‌ طی پیامی از داخل زندان نوشتند او به «قتل» رسیده است.

در این پیام که روز یکشنبه سوم اسفندماه منتشر شده آمده است: «به شهادت رساندن بهنام محجوبی در زندان اوین حامل پیام همیشگی‌شان بود برای ما؛ می‌کشیم.»

این زندانیان نوشته‌اند: «آنقدر پیکر عزیز بر دستانمان گذاشته‌اند که فرصت زاری کردن برایشان نداریم. پیامی که به هدف ایجاد رعب و وحشت در دل هر انسان آزاده‌ای که می‌اندیشد صادر می‌شود.»

آن‌ها در ادامه اشاره کرده‌اند: «بهنام ما به قتل رسیده و این جنایتی بزرگ است. آمران،‌ عاملان و شاهدان سکوت‌ پیشه‌کرده این جنایت ننگ تاریخ انسانیتند.»

عباس دهقان، کیانوش عباس‌زاده، مصطفی عبدی، محمد شریفی مقدم و کسری نوری زندانیانی هستند که این پیام را نوشته‌اند.

پیام این زندانیان در پی جان باختن بهنام محجوبی در بیمارستان «لقمان» منتشر شده است. محجوبی یک هفته پس از انتقال دیرهنگام، بستری در بیمارستان و در پی وخامت شرایط جسمانی تحت نظر پزشکان معتمد نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی جانش را از دست داد.

محدودیت ملاقات خانواده و درمان محجوبی موجب شد ۱۴۲ فعال مدنی در نامه‌ای به مسئولان سازمان نظام پزشکی کشور خواستار ممانعت از دخالت‌های امنیتی در روند درمان او شوند.

دکمه بازگشت به بالا