حقوق بشر

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: اسرائیل پنج موضع نیروهای تحت حمایت ایران و حزب‌الله در سوریه را نابود کرد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن اعلام کرده جنگنده‌های اسرائیل با پرواز بر فراز لبنان، دست‌کم پنج موضع متعلق به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران و حزب‌الله لبنان در نزدیکی شهر حما در سوریه را هدف قرار داده‌اند.

این سازمان روز جمعه سوم بهمن گزارش داد که در این حملات، همه مواضع هدف گرفته شده، ویران شدند.

همچنین بر اساس این گزارش، شلیک سامانه پدافند موشکی رژیم بشار اسد موجب شده که منطقه مسکونی در شمال غرب شهر حما تخریب شود و بر اثر ترکش‌های موشک‌های این سامانه، یک خانواده چهارنفره کشته و چهار تن دیگر نیز زخمی شدند.

سانا، خبرگزاری رسمی سوریه با تایید کشته شدن ۴ نفر و زخمی شدن ۴ نفر دیگر، این تلفات انسانی را به حملات اسرائیل منتسب کرده است.

همزمان خبرگزاری فرانسه نوشته که در اسرائیل، یک سخنگوی ارتش از توضیح در این باره خودداری کرده است.

اسرائیل از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه، مواضع نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان در سوریه را هدف گرفته است، اما معمولا از تایید این حملات یا توضیح در این باره خودداری می‌کند.

با این حال، چند ماه پیش نیروی هوایی اسرائیل بصورت رسمی اعلام کردند که در طول سال ۲۰۲۰ میلادی به حدود ۵۰ هدف در سوریه حمله کرده‌اند.

آخرین حمله اسرائیل در هفته گذشته صورت گرفت که در آن دست‌کم ۵۷ نفر کشته شدند. اسرائیل در این حمله، مواضع، انبارهای اسلحه، موشک و مهمات نیروهای رژیم سوریه، حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را هدف قرار داد.

در رابطه به این حمله دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که ۱۶ نفر از کشته‌شدگان شبه‌نظامی عراقی و ۱۱ نفر نیز عضو گروه فاطمیون بودند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: