ایران

تخریب مزار نوید افکاری پس از بازداشت موقت پدر و برادرش

الهام افکاری، خواهر نوید افکاری، در حساب اینستاگرامی‌ خود خبر داده که مزار نوید تخریب شده است. تخریب مزار نوید افکاری مدت کوتاهی پس از بازداشت موقت پدر و برادر او انجام گرفته است.

الهام افکاری، خواهر نوید افکاری، در صفحه اینستاگرامی خود خبر داده که مزار برادارش تخریب شده است. او با انتشار تصویر قبر تخریب‌شده نوید افکاری نوشت: «تهديد كنيد، تخريب كنيد، بازداشت كنيد، با ياد و نام نويد در دل‌ها چه می‌كنيد؟»

در تصویری که الهام افکاری در اینستاگرام منتشر کرده، می‌توان مشاهده کرد که مزار نوید افکاری کاملا تخریب شده است.

هنوز مقام‌های رسمی ایران یا وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی سپاه درباره تخریب مزار نوید افکاری واکنشی نشان نداده‌اند.

یک روز پیش از تخریب مزار نوید افکاری، پدر و برادر او بر سر مزار نوید در روستای سنگر حضور یافته و مزار او را برای سنگ قبر آماده می‌کردند که از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بصورت موقت بازداشت شدند.

اکنون فرماندار سپیدان، جواد جوادی بدون اشاره به بازداشت پدر و برادر مرحوم افکاری، دلیل تخریب مزار نوید را ساخت «یک دیوار خارج از عرف و ضوابط ساخت و ساز» در کنار آن ذکر کرده است.

مسئولان امنیتی که خود را ماموران وزارت اطلاعات معرفی کرده بودند، از پدر و برادر نوید افکاری خواسته‌اند که از گذاردن سنگ قبر بر مزار نوید صرف‌نظر کنند. خانواده افکاری در این مدت برای چشم‌پوشی از گذاردن سنگ بر مزار نوید تحت فشار بوده‌اند.

همچنین گفته می‌شود که به خانواده نوید افکاری از مدت‌ها پیش اجازه حضور بر سر مزار نوید داده نشده بوده. اما آنها قصد داشته‌اند مزار نوید افکاری را برای سنگ قبر آماده کنند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: