ایران

نهمین “مونولیت” اسرار آمیز جهان در ایران دیده شد

دو ماه پیش خبری در رسانه های جهان پیچید؛ سازه ای آینه ای در ایالت “یوتا”ی آمریکا کشف شده است که نظیرش تا آن زمان دیده نشده بود.

آژانس خبری BBC در این باره چنین خبر داد: کشف مونولیتی عجیب توسط خدمه یک بالگرد در بیابان‌های یوتا باعث سردرگمی مقامات محلی شده است. این شیء “عجیب” هنگامی یافت شد که ماموران محیط ‌زیست داشتند از هوا گوسفندهای موجود در مناطق دوردست جنوب‌شرقی این ایالت آمریکا را می‌شمردند.

 ۴ روز بعد از این گزارش، خبر جدیدی رسید: مونولیت یوتا، ناپدید شد! بی آن که معلوم شود منشأ آن کجا بوده و چرا به یک باره ناپدید شد.

اما ماجرای مونولیت فقط به ایالت یوتای آمریکا محدود نماند و بعد از آن در این سازه پر ابهام در نقاط دیگر دنیا مانند هلند، انگلستان، آلمان، کانادا ، استرالیا و بلژیک هم دیده شدند.

اینک خبرنگاران عصر ایران از حوالی تهران گزارش می دهند که نهمین مونولیت در “نیکنام‌ده جاجرود” دیده شده است. این سازه که بر لبه دره بلندی نصب شده است از یک طرف ناظر به کوه هاست و از طرف دیگر به دره مشرف است.
ارتفاع آن نیز ۳ متر است و مانند سایر مونولیت های فلزی دیده شده در نقاط دیگر جهان، از جنس استیل براق ساخته شده است. روی این مونولیت فقط ۲ حرف N وS   که نشان دهنده شمال و‌جنوب اند، حکاکی شده است.
هنوز اطلاعات دیگری از این سازه پر ماجرا در دست نیست و مقامات محلی نیز درباره آن توضیحی نداده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: