ایران

واشینگتن‌پست: ایران از طریق یک زن و قاچاقچیان مواد مخدر حبیب اسیود را از ترکیه ربود

روزنامه واشینگتن‌پست روز یکشنبه ۲۳ آذر در گزارشی به نقل از یک مقام ترکیه‌ای نوشت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، فرج‌الله چعب معروف به حبیب اسیود، رهبر پیشین «حرکت النضال» را به ترکیه کشاند و پس از ربودنش توسط یک شبکه قاچاق مواد مخدر، او را به ایران منتقل کرد.

بر اساس این گزارش این روزنامه آمریکایی، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی توسط یک زن به نام «م.صابرین»، حبیب اسیود را از سوئد به ترکیه کشاند و پس از خوراندن دارو به او، با کمک یک گروه «مشهور قاچاقچی مواد مخدر تحت امر وزارت اطلاعات ایران» با دست‌وپای بسته و داخل یک خودرو به استان وان در نزدیکی مرزهای ایران رساند و از آن‌جا او را به داخل کشور انتقال داد.

نخستین بار، شبکه خبری العربیه روز دهم آبان از ربوده شدن حبیب اسیود خبر داد. بعد، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روز ۲۲ آبان با انتشار اطلاعیه‌ای خبر دستگیری او را تایید کرد.

این وزارتخانه بدون ارائه هیچ توضیحی درباره چگونگی دستگیری و نیز محل بازداشت حبیب اسیود، فقط اعلام کرد که «با اقدامات تخصصی و ترکیبی سربازان گمنام امام زمان، فرج‌الله کعب سرکرده گروهک تجزیه‌طلب حرکت النضال شناسایی و دستگیر شد».

دکمه بازگشت به بالا