ایران

سولیوان: آمریکا به برجام برمی‌گردد، ایران باید به آن پایبند بماند

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی احتمالی آینده آمریکا از بازگشت ایالات متحده به برجام سخن گفت و اعلام کرد که از این طریق ایالات متحده ایران را به پایبندی به توافق هسته‌ای وادار می‌کند و زمینه را برای مذاکرات در مورد مسائل گسترده‌تر فراهم می‌سازد.

جیک سالیوان، گزینه جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای مشاور امنیت ملی، دیروز در اجلاس شورای مدیریت وال استریت ژورنال اعلام کرد که دولت بایدن می‌خواهد با بازگشت به برجام و پایبند کردن ایران به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵، برنامه هسته‌ای ایران را زیر کنترل بگیرد.

جیک سالیوان تأکید کرد که آمریکا آمادگی پیروی از شروط ذکرشده در توافق هسته‌ای را دارد و تصور می‌کند که این مسئله ممکن و شدنی است.

به‌گفته سالیوان، بایدن تلاش خواهد کرد خسارت‌هایی را که هم‌نظران او معتقدند با خروج دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ ایجادشده، برطرف کند.

او گفت بازگشت دوباره آمریکا به توافق هسته‌ای که به معنای لغو تحریم‌های میلیارد دلاری برای تهران است، زمینه را برای «مذاکرات بعدی» در مورد مسائل گسترده‌تر فراهم خواهد کرد.

سالیوان، که از زمان انتصاب به‌عنوان مشاور امنیت ملی صحبت‌های عمومی نکرده بود، افزود اگر ایران حاضر به همراهی نشود، آنگاه آمریکا می‌تواند از کشورهای دیگر بخواهد به آن بپیوندند تا به ایران نشان دهند گزینه دیگری ندارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: