خاورمیانه

نشریه الاخبار: تهدید امریکا به تحریم همه کسانی که در دولتی با حضور حزب الله در لبنان حاضر شوند

یک نشریه لبنانی خبر داد که ایالات متحده تهدید کرده که هر کسی را که در دولتی با حضور حزب الله در لبنان مشارکت کند تحریم خواهد کرد.

به گزارش نشریه «الاخبار»، نزدیک به حزب الله لبنان، به نقل از منابع آگاه، در ۱۴ نوامبر، «مایک پومپئو»، وزیر خارجه امریکا با حضور شماری از دیپلمات‌های لبنانی به صراحت تأکید کرده که اگر دولتی با مشارکت حزب الله لبنان تشکیل شود، هر کس که در آن عضو باشد تحریم می‌شود.

براساس این گزارش، یک روز بعد این اظهارات، سفیر امریکا در فرانسه از چند کانال به مقامات لبنانی این پیغام را فرستاده که «امریکا مشارکت حزب الله در دولت جدید لبنان را برنمی‌تابد و هرکس در چنان دولتی حضور داشته باشد تحریم می‌شود».

این منابع تأکید کرده‌اند که پیغام امریکا قاطع و غیر قابل مذاکره بوده است و در دیدار پومپئو با رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه نیز بحث درباره موضوع لبنان بسیار مختصر بوده و فقط ماکرون توانسته موافقت پومپئو با تعویق تحریم‌ها را بگیرد

ایالات متحده در اوایل ماه جاری میلادی «جبران باسیل» از شاخص ترین رهبران سیاسی مسیحی لبنان را تحریم کرد. اقدامی که باعث اختلال در روند تشکیل دولت لبنان شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: