اهل سنتایران

کاک حسن امینی در رابطه به توهین به مقدسات اهل سنت در صدا و سیمای کوردستان: رهبری مسئول است

کاک حسن امینی، حاکم شرع مردمی کردستان طی بیانه ای با انتقاد از اهانت صدا و سیمای کردستان به مقدسات اهل سنت، ضمن آنکه این اقدام را تعمدی دانستند، نوشتند: همه میدانند صدا و سیما تحت نظارت مستقیم علی خامنه‌ای است و رئیسش توسط شخص وی منصوب می‌شود و حُسن و قبح عملکرد آن به او برخواهد گشت. اگر رهبری از این اقدامات ضد دینی اطلاع ندارد، پس لازم است مسئولین استانی و مرکزی نظام، چنین رخدادهای تفرقه افکنانه و بحران‌ساز را به وی اطلاع دهند.

آقای امینی در ادامه یادآور شد: اما اگر رهبری از این عمل شنیع و جنگ افروزانه مطلع هستند و بدان راضی می‌باشند، به عنوان یک دعوتگر اهل سنت و خادم و مدافع حقوق آنان خطاب به ایشان می‌گویم: از خداوند بترسید! و نگذارید از سازمان تحت سرپرستی و نظارت شخص شما با عناوین شیعه و سنّی یا هر دین و مذهبی، بذر تفرقه‌ی بیشتر میان مردم ایران پاشیده شود، و سعی شود آنان را به جان هم بیاندازند. ضروری است شخصاً و یا به نمایندگی از شما از اهل سنّت کوردستان و ایران عذرخواهی شود.

حاکم شرع مردمی کردستان در ادامه این بیانیه ضمن اشاره به زندانیان عقیدتی- سیاسی و عدم بهره‌مندی آنها از حقوق قانونی، و صدرو احکام سنگین از جمله زندان، شلاق و اعدام برای آنها نوشته است: آخرین مورد از این احکام ناعادلانه، محکومیت ناموجه و غیر قانونی مولوی فضل الرحمن کوهی،  به شش سال و چهار ماه حبس است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: