ایران

در پی ابراز خوشحالی از اعدام نوید افکاری؛ حساب کاربری بازجو خبرنگار تعلیق شد

حساب کاربری آمنه سادات ذبیح‌پور معروف به «بازجو خبرنگار» تعلیق شد. او از اعدام نوید افکاری ابراز خوشحالی کرده و کاربرانی که هشتگ «نوید افکاری» را ترند جهانی کرده بودند، «معدود و از منافقین آلبانی‌نشین و سلطنت‌طلب» توصیف کرده بود.

ذبیح‌پور که پیش از این هم ثابت کرده بود از پیشامدهای مهم در ایران پیش از وقوع اطلاع دارد و در این باره اظهار نظر می‌کند تا فرضیه وابستگی به وزارت اطلاعات که درباره او مطرح است را تقویت کند، پیش از اعدام نوید افکاری در توئیتر نوشت: «سلطنت‌طلب‌ها، آلبانی‌نشین‌ها، ضدانقلاب هشتگ‌های خودشان را آماده کنند».

این بازجوخبرنگار، پس از اعدام کشتی‌گیر معترض نیز نوشت: «به شدت از خبر اعدام قاتل نوید افکاری خوشحال شدم». او با کم‌شمار دانستن معترضان به اعدام نوید افکاری مدعی شد: «عموم مردم ایران از این اعدام استقبال کردند».

کاربران در واکنش به این توئیت‌های ذبیح‌پور که خشونت را ترویج می‌دادند، حساب کاربری او را به شکل گسترده ریپورت کردند که منجر به تعلیق آن شد.

گفتنی است، سپیده قلیان فعال کارگری که در حال حاضر به علت شرکت و حمایت از تجمعات کارگران نیشکر هفت‌تپه در زندان به سر می‌برد، پیش از این درباره نقش آمنه سادات ذبیح‌پور در تهیه اعترافات اجباری از او توئیت افشاگرانه‌ای منتشر کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: