ایران

هشدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به «فساد و عدم شفافیت در بازار سرمایه»

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید که “وقتی اطلاعات بازار سرمایه و فرصت‌های اقتصادی آن به صورت یکسان برای عامه مردم شفاف نباشد عده اندکی نوسانات را زودتر پیش‌بینی کرده و  سودهای بادآورده را درو می‌کنند».

او همچنین اظهار داشت: در چنین شرایطی «اکثریت مردمی که دیرتر وارد می‌شوند با زمین‌های سوخته مواجه می‌گردند!»

او در یادداشتی با عنوان “بازار هیجانی، نقدینگی رهاشده و ضرر بازیگران کم‌اطلاع” گفته : “بنا بر اطلاعات موثق بیش از ۱۵۰ نفر در کشور هستند که متخصص “چتربازی” هستند این افراد پول خود را در بانک‌ها و یا دارایی‌های نقد شونده نگه می‌دارند و می‌دانند که هر چند سال یک بار چه فرصت‌های سودآوری ایجاد می‌شود.

به گفته محسن رضایی «در مورد بورس هم طیف مذکور به‌خوبی پیش‌بینی کرده بود که این فرصت چه موقع در بورس رخ خواهد داد. با این حساب پول‌های خود را به آن سمت بردند و برداشت سودآور و قابل توجهی در سال ۹۸ از بورس داشتند و داستان این اواخر که سوددهی بورس تمام شده بود و مردم عادی به سمت بورس رفتند پایان یافت.»

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، جزئیات بیشتری درباره این ۱۵۰ نفری که به‌گفته‌ی وی تمامی بازار سرمایه و فرصت‌های اقتصادی را در اختیار دارند، ارائه نداد و در عین حال اضافه کرد: «ضرورت دارد در خصوص این نوع فعل و انفعالات مقطعی که با خود هیجان و تبعات مختلفی به‌بار می‌آورد به صورت جدی تصمیم‌گیری شود».

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: