ایران

ورود عباس عراقچی به وین برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در وین گفت که عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه، به منظور شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام وارد وین شده است.

عراقچی در جریان سفر به وین، روز دوشنبه با برخی روسای هیات‌های شرکت کننده در نشست، دیدارهای دوجانبه خواهد داشت و پس از آن نشست‌های کارشناسی اعضای برجام برگزار می‌شود.

نشست کمیسیون مشترک فردا سه‌شنبه برگزار خواهد شد و عراقچی نیز به دیدارهایش با هیات‌های دیگر کشورهای عضو برجام در این روز ادامه خواهد داد.

بنابر اعلام رسانه‌های ایران، عباس عراقچی در سفر به وین با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین با وزیر امور خارجه اتریش نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

سفر عراقچی به وین درحالی صورت میگیرد که ,زیر خارجه آمریکا اعلام کرده است تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران از نیمه شب۳۰ شهریور به وقت گرینویچ احیا خواهند شد.

همچنین کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱: «مکانیسم ماشه را بر اساس منافع آمریکا و ملت های منطقه اجرا خواهیم کرد و شورای امنیت باید به مسئولیت خود برای اجرای روندهای قانونی عمل کند.»

خانم کرافت مخالفان را تهید کرده و گفته است، هر کسی که در برابر اسنپ بک بایستد تحریم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: