اهل سنت

تشدید فشارها بر حمزه درویش و تهدید این زندانی اهل سنت به قتل

حمزه درویش، زندانی اهل سنت در فایلی صوتی از زندان لاکان رشت از تشدید فشارهای وزارت اطلاعات بر خود خبر داد.
درویش که از تُرک‌های سنی مذهب تالش در استان گیلان است، از روز دوشنبه ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۹، در اندرزگاه هشت زندان لاکان رشت در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و نگهداری در میان مجرمان خطرناک و درخواست برای بازگردانده شدن به زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده است.
در بخشی از فایل صوتی رسیده به دست زمانه، این زندانی اهل سنت با بیان اینکه نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات بارها او را تهدید به قتل در داخل زندان کرده‌اند، می‌گوید:
«می‌گویند اگر با آن‌ها همکاری نکنم به من ایدز، هپاتیت تزریق می‌کنند و می‌گویند در اثر کرونا جان باخت.»
حمزه درویش در سال‌های گذشته بارها نسبت به پرونده‌سازی و اخذ اعترافات اجباری اعتراض کرده و گفته است تحت‌ فشار مأموران اطلاعات رشت تن به اعتراف اجباری علیه خود داده است.
او درباره تشدید فشارها برای تکذیب خبر اعتصاب غذای اخیر خود در رسانه‌ها نیز می‌گوید: «از من خواستند بیایم مقابل دوربین و بگویم که از ابتدا هم اعلام اعتصاب غذا نکرده بودم. خودم به درخواست خودم به زندان لاکان آمدم و با درخواست خودم به سالن هشت رفتم. خواستند از سایت‌هایی که خبرهای من را پوشش می‌دهند اعلام بیزاری بکنم و بگویم مطالبی که درباره‌ام منتشرشده همه‌اش دروغ‌اند و آن‌ها دارند از جانب خودشان به‌دروغ خبرسازی می‌کنند.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: