تازه‌های سیاسی

انتشار جزئیاتی از «طرح فرانسه» برای حل بحران لبنان

دیروز جمعه بیروت شاهد جلسه طولانی «نبیه بری»، رئیس مجلس لبنان، با «جبران باسیل»، رئیس جریان میهنی آزاد بود که محور اصلی آن موضوع تشکیل دولت جدید در لبنان است.

منابع آگاه حاضر در این جلسه به «الشرق الاوسط» گفتند که این جلسه با حضور «حسین الخلیل»، معاون سیاسی دبیر کل حزب الله لبنان، برگزار شد و در حکم، آغاز مشورت های جدی برای تشکیل دولت جدید است «بی آنکه در آن بر سر رئیس دولت جدید بحثی صورت گرفته باشد».

در همین راستا، رسانه های لبنانی به نقل از منابع آگاه جزئیاتی از “طرح پیشنهادی امانوئل مکرون” برای حل بحران سیاسی و اقتصادی لبنان را منتشر کردند.

شبکه خبری LBCI در گزارشی تأکید کرد که رایزنی ها برای تشکیل دولت جدید برپایه راه حل فرانسوی است که در اختیار سران سیاسی لبنان قرار گرفته و برآمده از مذاکرات ماکرون با آنهاست.

این راه حل شامل یک برنامه اصلاحی می شود که آغاز آن تشکیل دولت جدید در زمانی کوتاه با مسئولیت های مشخص است.

این شبکه افزوده که سرفصل های اصلی این طرح شامل حسابرسی دقیق از بانک مرکزی لبنان، تصویب فوری قانونی درباره خروج سرمایه از بانک ها، تعدیل قانون برق، تعیین نهاد مبارزه با فساد با اختیارات بالا، ایجاد بازار رقابتی، تعیین زمان بندی برای مذاکرات لبنان با صندوق بین المللی پول، و همکاری دولت و مجلس برای تصویب قوانین مهم است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: