ایران

رئیس کل بیمه مرکزی ایران: خسارت هواپیمای مسافربری اوکراینی را شرکت‌های بیمه اروپایی بپردازند

رئیس کل بیمه مرکزی ایران می‌گوید خسارت هواپیمای مسافربری اوکراینی ساقط‌ ‌شده از سوی سپاه پاسداران را باید شرکت‌های بیمه اروپایی بپردازند.

به گزارش خبرگزاری میزان، غلامرضا سلیمانی این مطلب را روز دوشنبه، بیستم مرداد، در یک نشست خبری عنوان کرد و گفت که «هواپیمای اوکراینی از سوی شرکت‌های بیمه‌ای اروپایی در اوکراین تحت پوشش قرار گرفته و تحت پوشش شرکت‌های ایرانی نیست.»

آقای سلیمانی اضافه کرد که خسارت این هواپیما «باید از سوی شرکت‌های بیمه‌ای که تحت پوشش هستند پرداخت شود.»

این سخنان رئیس کل بیمه مرکزی ایران در حالی بیان می‌شود که عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، اخیراً گفته بود که جمهوری اسلامی «پذیرفته غرامت هواپیما را پرداخت کند و مسئولیت این اقدام سهوی را پذیرفته است.»

سخنان روز دوشنبه رئیس کل بیمه مرکزی ایران همچنین در حالی بیان می‌شود که معاون او پیشتر گفته بود که با توافق دولت‌های ایران و اوکراین، خسارت هواپیما توسط ایران پرداخت خواهد شد.

غلامعلی جهانگیری، معاون بیمه مرکزی ایران، به خبرگزاری ایسنا گفته بود خسارت ناشی از سقوط هواپیمای اوکراینی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده‌ است که با توافق دولت‌های دو کشور از سوی دولت ایران پرداخت می‌شود.

آقای جهانگیری همچنین توضیح داده بود که ایران پیش‌بینی می‌کند حدود ۲۴ میلیون دلار خسارت برای مسافر، خدمه و بار و ۷۰ میلیون دلار هم خسارت بدنه پرداخت شود که در مجموع رقمی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار میزان خسارت برآورد شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: