پزشکی و سلامت

دفن هفت هزار و ۱۶۷ قربانی کرونا در آرامستان بهشت زهرای تهران

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفته است تاکنون هفت هزار و ۱۶۷ نفر از قربانیان کرونا در تهران در «بهشت زهرا» دفن شده‌اند.

ناهید خداکرمی در جلسه روز یک‌شنبه ۲۹ تیرماه شورای شهر تهران، با اشاره به فوت اولین بیمار کرونایی در تاریخ یک اسفند ۹۸ در تهران تصریح کرد: «ورود کرونا به ایران خیلی قبل‌تر از تاریخ رسمی اتفاق افتاده» است.

به گفته خانم خداکرمی، اواسط اردیبهشت آمار مرگ‌ومیر در تهران به ۹ نفر در روز رسیده بود ولی روز ۲۸ تیرماه، ۱۰۱ نفر در تهران به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مسئولان وزارت بهداشت ایران تاکنون از ارائه آمار تفکیکی استان‌های مختلف خودداری کرده‌اند و این نخستین بار است که بخشی از آمار رسمی مربوط به استان تهران مطرح می‌شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، اضافه کرد: «هیچ منطقه‌ای در تهران موفق به کنترل ویروس نشده» و «سطح ابتلا رو به افزایش است».

گزارش این عضو شورای شهر تهران از وضعیت نگران‌کننده کرونا در پایتخت در حالی ارائه شده است که در روزهای اخیر علیرغم اعمال برخی محدودیت‌ها در تهران، مسئولان وزارت بهداشت از اعلام وضعیت قرمز درباره تهران خودداری کرده‌اند.

در همین حال، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت از قربانی شدن ۲۰۹ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

آمارهای وزارت بهداشت در حالی ارائه می‌شود که در هفته‌های گذشته از سوی برخی نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران، تردیدهای جدی درباره درستی این آمار مطرح شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: