خاورمیانه

نیروهای افغانی و ایرانی در البوکمال جای خود را به افراد مسلح سوریه ای داده اند

مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح وابسته به ایران در استان دیرالزور سوریه در ساعت‌های گذشته شاهد تنش های بی سابقه ای بوده است.

شبکه محلی «دیرالزور ۲۴» خبر داد که فرماندهی این نیروها، افراد مسلح افغان تابع گروه «فاطمیون» و «حیدریون» را از مقرهایشان در جنوب شهر دیرالزور به نقطه ای نامعلوم منتقل کرده و به جای آنها افراد مسلح سوریه‌ای را مستقر نموده اند.

براساس گزارش این شبکه، انتقال این نیروها به ضربه های اخیری که متوجه نیروهای وابسته به ایران در دیرالزور و به خصوص شهر البوکمال شده مربوط می شود.

این تحولات پس از آن رخ داد که افسرانی روسیه ای و ۱۰ مقام نظامی حکومت سوریه در روستای الجلاء در حومه البوکمال با سران گروه «لواء القدس» جلسه ای برگزار کرده اند.

به نظر می آید که هدف از این جلسه رساندن پیغامی به شبه نظامیان مستقر در این منطقه پس از افزایش حملات هوایی اسرائیلی به این منطقه بوده است.

روز شنبه نیز دو هواپیماهای نشناس مواضع این گروه ها در البوکمال را هدف قرار داده و خسارت های جانی و مالی به آنها وارد کردند.

هفته گذشته نیز این منطقه شاهد حملات سنگین هواپیماهای ناشناس بوده است.

منابع محلی به العربی الجدید خبر دادند که هواپیماهای ناشناس عصر  و شب دوشنبه در فاصله چند ساعت دو بار مواضع و زاغه های سلاح و مهمات تابع شبه نظامیان وابسته به ایران در دشت دیرالزور را که میان شهرهای المیادین و البوکمال واقع شده است بمباران کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: