جهان

فرد متهم به اقدام برای ترور مخالفان حکومت ایران در دانمارک محاکمه شد

محاکمه یک مرد ایرانی- نروژی به اتهام جاسوسی و اقدام به قتل به نیابت از حکومت ایران در دانمارک روز جمعه ۱۲ اردیبهشت در شهر راسکیله واقع در غرب کپنهاگ آغاز شد.

دادستان در جلسه دادگاه گفت این مردِ ۴۰ ساله به فراهم کردن امکانات برای ترور یک ایرانی تبعیدی، رهبر گروه جدایی طلب «جنبش پیکار عربی برای آزادی الاحواز» متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادستانی در اعلام جرم می‌گوید این فرد که اتهامات خود را رد کرده عملیات شناسایی برای ترور در دانمارک را «به دستور و طبق راهنمایی‌های نهادهای امنیتی ایران انجام داده است».

او متهم شده که طی سه روز در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ از اطراف منزل فردی که هدف عملیات ترور بوده عکس‌برداری و فیلم‌برداری کرده است.

حکومت ایران همواره پاسخ مخالفانش را، چه در درون مرزها و چه در برون از مرزهای ایران، با ترور داده است. این مخالفان می توانند یک شاعر، نویسنده، سیاستمدار و یا فعال مذهبی و حتی فعال شبکه‌های اجتماعی باشند. در آخرین نمونه‌ها از مخالفانی که قربانی ماشین ترور جمهوری اسلامی شده اند، می توان به شهادت مولانا ابراهیم صفی زاده در هرات افغانستان و مسعود مولوی در استانبول ترکیه اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: