جهان

رسانه‌های کره جنوبی: وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی وخیم است

وب سایت NK Daily متعلق به فعالان فراری مخالف حکومت کره شمالی که در کره جنوبی فعالیت دارد اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر ۳۶ ساله کره شمالی عمل جراحی قلب کرده و وضعیت جسمانی‌اش وخیم است.

به‌گزارش این وب‌سایت، کیم جونگ اون ۲۴ فروردین / ۱۲ آوریل پس از انجام عمل جراحی قلب به ویلای شخصی خود در استان هیانگ سان منتقل شده است.

کیم جونگ اون، امسال بر خلاف سال‌های گذشته در مراسم جشن تولد کیم ایل سونگ، پدربزرگش و بنیانگذار حکومت کره شمالی که هفته گذشته برگزار شد، شرکت نکرد. او آخرین بار ۲۳ فروردین / ۱۱ آوریل در نشست دفتر سیاسی حزب کارگران، حزب حاکم این کشور، شرکت کرده بود.

با این‌که این خبر را برخی رسانه‌های کره جنوبی و آمریکا بازتاب داده‌اند، با این حال یک منبع دولتی کره جنوبی به یونهاپ، خبرگزاری این کشور گفت: هیچ علائم غیرعادی یا نشانه‌ای در رابطه با سلامتی رهبر کره شمالی تا کنون مشاهده نشده است. خبرگزاری کره جنوبی گفته است که چاقی و بیماری قلبی کیم جونگ اون چنین شایعاتی را دامن می‌زند.

یک مقام آمریکایی نیز به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته است: واشنگتن گزارش‌ها درباره وضعیت رهبر کره شمالی را به دقت دنبال می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: