تازه‌های سیاسی

هشدار فرمانده ارشد آمریکایی درباره افزایش فعالیت سپاه قدس در ونزوئلا

رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا از “افزایش تحرکات” نیروی قدس سپاه پاسدران در منطقه کارائیب و تلاش برای نفوذ در ونزوئلا خبر داد و گفت، آمریکا به‌دقت فعالیت‌های ایران در منطقه کارائیب را زیر نظر دارد.

فرمانده جنوبی ایالات متحده آمریکا از افزایش تحرکات سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه، در ونزوئلا خبر داد.

بنا بر گزارش منتشره در وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا، کریگ فالر در گفت‌وگو با خبرنگاران، دولت ایران را “بزر‌گ‌ترین حامی تروریسم در سراسر جهان” خواند.

او در پاسخ به سؤالی در مورد نقش ایران در معاملات مواد مخدر به‌ویژه در ونزوئلا، به “حمایت ایران از تروریسم” در کشورهایی مانند یمن و سوریه و سایر نقاط جهان اشاره کرد و گفت که با توجه به این‌‌ امور “هر چیزی” در مورد ایران امکان‌پذیر است.

کریگ فالر، رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا تصریح کرد: «تحرکات سپاه قدس در ونزوئلا بالا رفته و آمریکا می‌‌داند که اخیرا فعالیت‌های ایران در منطقه کارائیب با هدف وارد کردن سپاه قدس به ونزوئلا افزایش یافته است».

فالر تأکید کرد که آمریکا به‌دقت هر فعالیت‌ “مخرب” ایران و ارتباطاتش با “بی‌ثباتی‌ها و ناامنی‌های دیگر” در این منطقه را زیر نظر دارد.

او گفت که آمریکا می‌داند، حزب‌الله لبنان که گروه نیابتی ایران است ارتباطات مهمی با این منطقه از جهان دارد؛ چه از طریق جمعیت مهاجر و چه از طریق ارتباطات مالی.

فالر تأکید کرد که “خلاف‌کاری‌های” ایران در تمامی نقاط جهان گسترش یافته و هر روز شاهد “فلاکتی” از این “دولت حامی تروریسم در نقاطی مانند یمن و سوریه و سایر مناطق جهان هستیم.”

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: