پزشکی و سلامت

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در ۲۷ ولایت افغانستان

به گزارش روزنامه ۸صبح و به نقل از وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه، در شبانه روز گذشته ۱۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کابل، هشت مورد در هرات، دو مورد در لوگر، دو مورد در دایکندی، دو مورد در تخار، دو مورد در قندهار، یک مورد در بامیان، یک مورد در غور، یک مورد در بادغیس، یک مورد در پروان و یک مورد نیز در نیمروز شناسایی شده است.

به این ترتیب مجموع شمار مبتلایان در این کشور به ۵۲۱ نفر افزایش یافت.

تا کنون مرگ ۱۵ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان تایید شده است. همچنین بر اساس اعلام وزارت صحت عامه افغانستان ۳۲ نفر تاکنون سلامتی خود را باریافته‌اند.

این وزارت‌خانه به مردم هشدار داده است که در روزهای آینده احتمال افزایش شمار مبتلایان وجود دارد و از آنها خواسته که توصیه‌های بهداشتی را رعایت کرده و از شرکت در اجتماعات خودداری کنند.

افغانستان برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا با مشکلاتی مواجه است. چندی پیش، روزنامه ۸صبح به نقل از مسئولان وزارت بهداشت افغانستان گزارش داد که بیشتر افرادی که در کابل به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، حاضر نیستند در بیمارستان‌ها قرنطینه شوند و تحت مراقبت قرار گیرند و اگر مبتلایان به این امر بی‌اعتنا باشند ممکن است شمار زیادی از شهروندان به این بیماری مبتلا شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: