اهل سنت

اطلاعات سپاه چابهار تعدادی از بسیجیان بلوچ را احضار کرد

در پی اعتراض گروهی از اعضای بسیج پشامگ سرباز به تصویر برداری هوایی از منزل مولانا فضل الرحمن کوهی ومدرسه وی، تعدادی از آن ها به اطلاعات سپاه چابهار احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفتند . بسیجی های معترض پیشتر به نیروهای امنیتی اعلام کرده بودند که هر گونه تصویر برداری باید با اجازه مدرسه دینی پشامگ صورت بگیرد.

خبرنگار شبکه جهانی کلمه در استان سیستان وبلوچستان که با منابع مطلع گفتگو کرده می گوید که این احضار در تاریخ ۲۴ بهمن  ۱۳۹۸ صورت گرفته است .

براساس این گزارش ، عبداللطیف لله زهی، عبدالسلام لله زهی وادهم دینارزهی از جمله افرادی بودند که احضار شده اند . مسئولان اطلاعات سپاه آن ها را مورد بازخواست قرار داده اند که چه ارتباطی بین آن ها ومولانا کوهی است که ازوی حمایت کرده اند وهمچنین چرا عکس های وی را در پروفایل هایشان قرار داده اند .

این گزارش در حالیست که پیشتر تارنمای شبکه جهانی کلمه گزارش داده بود که روز چهارشنبه, ۲۳ بهمن نیروهای امنیتی نظام ایران اقدام به تحرکات مشکوک در پشامگ سرباز کرده اند.  براساس این گزارش ، یک خودرو نیروهای امنیتی به همراه پهباد با کمک وراهنمایی عوامل محلی سپاه  به پشامگ وارد شده واقدام به فیلمبرداری از مدرسه دینی انوار الحرمین پشامگ وهمچنین منزل مولانا فضل الرحمن کوهی کرده بود .

گفتنی است که مولانا فضل الرحمن کوهی از روحانیون منتقد سیاست های جمهوری اسلامی است که از هفتم آذر در بازداشت بسر می برد.

بازداشت وی با اعتراضاتی در سیستان و بلوچستان همراه بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: