تازه‌های سیاسی

ایران صادر کننده کرونا به کشورهای عرب منطقه

هم‌زمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در ایران، کشورهای عرب خلیج فارس از افزایش موارد این بیماری در کشورهای خود خبر داده‌ و ناقل آن را مسافرانی دانسته‌اند که ازایران به این کشورها وارد شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه از گسترش ویروس جدید کرونا در ایران و نگرانی کشورهای عرب و همسایگان ایران از خطر شیوع این ویروس توسط مسافرانی که از ایران وارد این کشورهای شده‌اند، اطلاع داده است. عراق، کویت، بحرین و امارات از موارد متعدد مسافران مبتلا به کرونا در کشورهای خود گزارش داده‌اند.

کویت روز سه‌شنبه گزارش داد که هشت مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شده است. وزارت بهداشت کویت گفته است که سه نفر از آنها از ایران آمده‌اند و اکنون در قرنطینه هستند. وزارت بهداشت عراق نیز از ابتلای چهار عضو خانواده فردی به ویروس کرونا خبر داد که به تازگی از ایران به عراق بازگشته است.

وضع در بحرین بحرانی‌تر است؛ در آنجا ۱۷ مورد از مبتلایان به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند که بیشترشان از ایران به بحرین سفر کرده‌اند. عمان در حال حاضر از دو مورد مبتلا به کرونا خبر داده است. سازمان بهداشت جهانی از ۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در امارات متحده عربی خبر داده  است. پیشتر گزارش شده بود که دو مسافر ایرانی مبتلا به کرونا وارد این کشور شده اند و اکنون در قرنطینه و تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

در حالی که اخبار شیوع بیماری کرونا در ایران به شکل گسترده در جهان منتشر شده، مقام‌‌های حکومتی ایران از جمله علی خامنه‌ای و حسن روحانی هم‌چنان تلاش دارند تا شمار بیماران در ایران و خطر این بیماری را کم اهمیت نشان دهند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: