تازه‌های سیاسی

وزارت خارجه آمریکا: رژیم ایران خطر کرونا را کم‌اهمیت جلوه می‌دهد

توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا نسبت به تشدید ویروس کرونا در ایران و نحوه اطلاع‌رسانی جمهوری اسلامی به مردم ایران در رابطه با پیشرفت همه‌گیری این ویروس واکنش نشان داد.

در توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا آمده است: گزارش‌های بیشتری از شیوع فزاینده ویروس کرونا در ایران می‌رسد، اما رژیم همچنان این خطر را کم‌اهمیت نشان داده و به مردم، اطلاعات گمراه‌کننده می‌دهد.

دبیرکل «سازمان جهانی بهداشت»، گفته است: شیوع ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در ایران «بسیار نگران‌کننده» است.

به گفته‌ی ناظران؛ به نظر می‌رسد رژیم ایران این بار نیز در مقابل بحران، رویه همیشگی خود را درپیش گرفته است. ابتدا و تا قبل از مرگ دو فرد مبتلا در قم، مقامات حتی نگرانی برای شیوع کرونا در ایران را رد می‌کردند تا اینکه مجبور به اعتراف شدند.

پس از آن نیز، اخبار و آمار غیردقیق و ناشفاف اعلام می‌شود و دقیقا مشخص نیست افراد درگذشته و مبتلا در چه شهرهایی سکونت داشته و به کدام مراکز درمانی منتقل شدند. ضمن این که مثل همیشه برخورد امنیتی در دستور کار قرار گرفته و به گفته یک مقام قضائی در استان ایلام چند نفر به دلیل «انتشار فایل صوتی مبنی بر شیوع ویروس کرونا» بازداشت شده‌اند.

از سوی دیگر کمبود ماسک و نگرانی از آمادگی مراکز درمانی یکی دیگر از دغدغه‌های مردم ایران در این روزهاست. گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکیست که ماسک و مواد ضدعفونی به شدت نایاب و گران شده‌اند.

سوءمدیریت، فساد مالی سیستماتیک، و غارت دارایی‌های ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر کشور، همواره از سوی کنش‌گران و سازمان‌های حقوق بشری و سایر کشورها محکوم شده است.

از جمله: چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی تأکید کرده بود که آنها به جای کمک به مردم ایران، مشغول فساد هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: