تازه‌های سیاسی

دولت ترامپ برای مقابله با «نفوذ مخرب ایران» ۳۳۷ میلیون دلار بودجه درخواست کرد

دولت ایالات متحده رئوس کلی و ارقام اصلی بودجه سال ۲۰۲۱ این کشور را اعلام کرد که بر اساس آن، ۳۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برای مقابله با نفوذ مخرب ایران در خاورمیانه درخواست شده است.

در بودجه پیشنهادی دولت ترامپ به کنگره آمریکا تقاضا شده که کمک‌های نظامی و اقتصادی از جمله ۳۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به شرکای مهم ایالات متحده در خاورمیانه برای مقابله با تهدیدهای منطقه‌ای رژیم جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده شود.

بر اساس گزارشی که دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۱ بهمن منتشر کرد، این مبلغ بخشی از ۴۱ میلیارد دلار بودجه درخواستی برای این وزارتخانه و آژانس ایالات متحده برای توسعه بین‌المللی است که مسئول توزیع کمک‌های خارجی آمریکا به کشورهای مختلف است.

دولت دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدن در ژانویه ۲۰۱۷ موضعی قاطع علیه جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته است و در اردیبهشت پارسال از توافق هسته‌ای شش قدرت جهانی با تهران خارج و تحریم‌های شدیدی علیه ایران وضع کرده است.

واشینگتن اما در عین حال خواستار مذاکره و دستیابی به توافقی تازه با ایران بر سر برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی بالستیک و آنچه که «نقش مخرب» جمهوری اسلامی در خاورمیانه خوانده، شده است.

رهبران جمهوری اسلامی ایران در پاسخ با هرگونه مذاکره با ایالات متحده در این زمینه مخالفت کرده‌اند و بارها گفته‌اند که آمریکا باید ابتدا تحریم‌ها علیه تهران را لغو کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: