تازه‌های سیاسی

بازنشر سخنان مصباح‌یزدی برای مرتبط جلوه دادن روحانی و ظریف با بریتانیا و آمریکا

همزمان با افزایش فشارها بر وزیر خارجه ایران، رسانه‌های حکومتی سخنان مصباح یزدی را بازتاب داده‌اند.

رهبر معنوی جبهه پایداری، خطاب به روحانی و ظریف می‌گوید: «بارها به آمریکا رفته‌اید، سال‌ها در انگلستان بوده‌ و آنجا دکترا گرفته‌اید، با آن‌ها هم‌پیاله بوده‌اید و اکنون نیز آشکارا یا پنهان ارتباطاتی با آن‌ها دارید، اما باز هم آمریکا را نشناخته‌اید.»

محمد تقی مصباح یزدی در طی یک سخنرانی در ۲۵ دی ۹۸ با گوشه‌چشمی به حسن روحانی و محمد جواد ظریف گفته بود:

« کسانی‌ در گوشه و کنار می‌گویند اگر با آمریکا آرام‌تر رفتار کنیم، نتیجه بهتری می‌گیریم. پاسخ مودبانه‌اش این است که متأسفیم که شما آمریکا را نشناخته‌اید. این جواب مودبانه‌اش است. جواب صریح هم دارد اما بنده قصد ندارم تعبیر دیگری کنم.»

رسانه‌های حکومتی این سخنان را پنجشنبه ۱۰ بهمن بازنشر کرده اند. محمد جواد ظریف در آمریکا تحصیل کرده و حسن روحانی هم مدرک دکترای خود را از دانشگاه کلیدون گلاسکو گرفته است.

وزارت خارجه ایران دوشنبه ۷ بهمن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «تأکید بر مذاکرات قانونی در چارچوب کمیسیون مشترک برجام در مقابل مذاکرات خارج از برجام» یک «سنگر بین‌المللی» است و نباید به آمریکا واگذار شود. وزارت خارجه ایران در این بیانیه هشدار داد که نباید از «منافع ملی» سوءاستفاده جناحی کرد.

از سوی دیگر گفته می‌شود: تمامی اقدامات دولت ایران، از جمله: تلاش وزارت خارجه برای از سرگیری مذاکرات با آمریکا، با چراغ سبز و موافقت پشت پرده آیت‌الله خامنه‌ای بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: