تازه‌های سیاسی

قدیانی: خامنه‌ای باید دست از این قدرت جهنمی بردارد و استعفا دهد‎

ابوالفضل قدیانی از اعضای ارشد سابق سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، روز سه‌شنبه ۲۴ دی با صدور بیانیه‌ای، سرنگونی هواپیمای مسافربری پرواز تهران – کی‌یف را نشانه «سوءمدیریت و ناکارآمدی» نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد که خون‌بهای قربانیان این حادثه باید برکناری آیت‌الله علی خامنه‌ای و برافتادن این نظام باشد.

شلیک یگان موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی به کشته شدن ۱۷۶ سرنشین آن انجامید. مقامات ایران برای سه روز علت حادثه را «نقص فنی» هواپیما عنوان کردند که این پنهانکاری اعتراضات گسترده ای را در کشور به دنبال داشت.

آقای قدیانی پنهان‌کاری مقامات جمهوری اسلامی را با شیوه تبلیغاتی گوبلز، وزیر تبلیغات آلمان نازی، مقایسه کرده و گفته که البته دروغ و فریب سیستماتیک جزء لاینفک نظام استبداد دینی است.

این فعال سیاسی که خود را همچنان عضوی از جنبش سبز می‌نامد در ادامه بیانیه خود به سرکوب اعتراضات آبان‌ماه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: موشک شلیک شده به هواپیما مانند شلیک به مغز و قلب قربانیان خیزش اعتراضی آبان‌ ماه گذشته است. این یعنی شلیک بر پیکر مردم مظلوم ایران.

آقای قدیانی همچنین افزوده است: این رویدادها نشان داده که نظام جمهوری اسلامی غیر قابل اصلاح است و هر فاجعه‌ای که رخ دهد تاکید موکدی است بر سوء مدیریت، ناکارآمدی و سرکوبگری این نظام تبعیض.

آقای قدیانی در عین حال به خامنه ای پیشنهاد داده که باید دست از این قدرت جهنمی بردارد و استعفا دهد تا عرصه برای استقرار نظام جمهوری دمکراتیک سکولار فراهم شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: