اهل سنت

احضار و بازجویی مفتی عبدالملک آرامش به اداره اطلاعات شهرستان راسک

گزارش ها حاکی از آن است که سازمان های امنیتی فشارهای خود را بر مدرسه دینی منبع العلوم کوه ون در بلوچستان شدت داده اند .
در این راستا، امروز پنج شنبه ۴ مهرماه، ساعت ۱۰ صبح، اداره اطلاعات شهرستان راسک، یکی دیگر از اساتید مدرسه مذکور، بنام مولوی” عبدالملک آرامش” مفتی این مدرسه را احضار کرده و مورد بازجویی قرار داده است.
به گزارش یک منبع مطلع:”مولوی عبدالملک آرامش امروز صبح ساعت ۱۰ احضار شده و تا ساعت یک ظهر حدود سه ساعت مورد بازجویی قرار گرفته است”
اداره اطلاعات چند روز پیش در تماسی تلفنی از مولوی عبدالملک آرامش مفتی منبع العلوم و مولوی محمد یوسف سربازی استاد حدیث و فقه این مدرسه خواسته بود که برای بازجویی به دفتر این اداره در راسک حاضر شوند.
در هفته‌های گذشته “مولوی عبدالرئوف سعیدی” و “مولوی رشید احمد آرامش” برادر مولوی عبدالمک احضار بازجویی شدند و اردیبهشت ماه سال جاری “مولوی عبدالحی آرامش” فرزند مولوی عبدالملک با دو تن از علمای حوزه علمیه کوه ون بنام های “مولوی امین مبارکی، سعید آرامش “در جاسک بازداشت شده بودند.
وهمچنین ۱۱ شهریور ۹۸ حافظ عطاء الله سیریازهی مدرس و مسئول تدارکات حوزه علیمه توسط اطلاعات سپاه ایرانشهر بازداشت شده بود و پس از ۱۳ روز با قید وثیقه ۱۰۰میلیون تومانی آزاد شد.
گفتنی است که اخیرا مقامات قضایی برای دو تن از فارغ التحصیلان این مدرسه بنام های مولوی امان الله بلوچی و حافظ مولوی عبدالرحیم کوهی حکم اعدام صادر کرده است. آن ها از سال ۱۳۹۴ به اتهام “اقدامات امنیتی” در بازداشت به سر میبرند.

دکمه بازگشت به بالا